3 خودرویی که تولید آن متوقف شده شماره‌گذاری می‌شوند

2

سخنگوی وزارت صمت در مورد تعهدات خودروسازان برای 3 خودرویی که تولید نمی‌شوند، گفت: جمع این تعهدات کمتر از ۵۰ هزار دستگاه است و طبق هماهنگی با سازمان استاندارد شماره‌گذاری خواهند شد.

امید قالیباف گفت: گزارش‌های مالی شرکتهای خودرویی نشان می‌دهد، این صنعت در خرداد ماه با ۱۸ درصد رشد رکورد دار رشد بخش تولید در اقتصاد بود.

وی افزود همزمان با رشد کمی تولید ، با ابتکار وزیر صمت و با هماهنگی با سازمان ملی استاندارد، تولید خودروهای تیبا،سمند و ساینا از ابتدای مرداد متوقف می‌شود و به جای ان خودروهای شاهین CVT ، آریو ، رانا AMT, هایما 8S و آریسان۲ که ضرایب کیفی بالاتری دارند، جایگزین خواهند شد.

سخنگوی صمت نتایج اقدامات کمی و کیفی این وزارتخانه در صنعت خودرو را قابل مشاهده دانست و گفت ؛ این صنعت طبق ابلاغ ۸ ماده ای ریاست جمهور در حال گذار پلت فرمی از شکل سنتی به مدرن است و طبق سند تحول خودرو مسیر کیفی سازی در سال آینده شتاب بیشتری خواهد گرفت.

قالیباف در مورد تعهدات خودروسازان برای سه خودرویی که تولید نمی شوند، گفت: مجموع این تعهدات کمتر از ۵۰ هزار دستگاه است و طبق هماهنگی با سازمان استاندارد شماره‌گذاری خواهند شد.

وی با اشاره به خروج ۱۵ طرح خودرویی از شمول قرعه کشی در مرحله اول تخصیص یکپارچه گفت: در مرحله دوم تخصیص یکپارچه( که در حال انجام است) و با افزایش رشد تولید، ۵۰ درصد طرح های فروش خارج از قرعه کشی عرضه خواهد شد و این روند تا حذف کامل قرعه کشی ادامه خواهد یافت.

سخنگوی صمت گفت هدفگذاری امسال ایجاد جریان پایدار تولید و ساماندهی عرضه و مدیریت التهاب بازار خودرو است و رصد قیمتها در بازار نشان می‌دهد، شاهد کاهش قیمت خودرو در بازار هستیم.

قالیباف در پایان گفت: خبرهای خوبی از صنعت خودرو در ماه آینده به اطلاع مردم خواهد رسید.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید