گسترش همکاری‌های تجاری ایران و ازبکستان

22

معاون وزیر امور خارجه با مناسب خواندن حجم تبادلات تجاری ایران و ازبکستان علیرغم شیوع کرونا، رویکرد طرفین در جهت گسترش همکاری در تمام حوزه‌ها را مشابه دانست و از ازبکستان به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

ششمین دور رایزنی‌های سیاسی بین جمهوری اسلامی ایران و جمهوری ازبکستان ارمزو دوشنبه به ریاست «سید عباس عراقچی» و «فُرقت صدیق‌اف» معاونان وزرای امور خارجه دو کشور در تهران برگزار شد.

در این دیدار، عراقچی و فُرقت صدیق‌اف پیرامون موارد گسترده‌ای از مسائل دو جانبه، منطقه‌ای و بین‌المللی به تبادل نظر پرداختند.

طرفین در این نشست بر استفاده هر چه بیشتر از ظرفیت‌های بزرگ و مهمی که برای گسترش روابط در حوزه‌های حمل و نقل، بازرگانی، فرهنگی، گردشگری، فرهنگی و حقوقی وجود دارد، تاکید کردند.

در این مذاکرات با اشاره تهدیدات تروریسم و افراط‌گرایی در منطقه، بر لزوم همکاری برای تقویت صلح و ثبات منطقه‌ای تصریح شد.

عراقچی در این دیدار، با مناسب خواندن حجم تبادلات تجاری دو کشور علیرغم شیوع کرونا، رویکرد طرفین در جهت گسترش همکاری در تمام حوزه‌ها را مشابه دانست و از ازبکستان به عنوان یکی از شرکای تجاری مهم جمهوری اسلامی ایران یاد کرد.

صدیق‌اف، معاون وزارت امور خارجه ازبکستان، در این دیدار آمادگی کشورش را برای توسعه همه‌جانبه روابط در تمامی حوزه‌ها اعلام کرد و خواستار تسریع در اجرای نقشه راه همکاری‌های اقتصادی دو کشور شد.

در بخش دیگری از این مذاکرات، معاون وزارت امور خارجه ازبکستان در جریان آخرین تحولات مربوط به برجام قرار گرفت.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید