کمبود نفت در بازار قیمت را بالا برد

1

قیمت نفت در معاملات امروز به علت عرضه کم و انتظار برای کاهش بیشتر ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و هر بشکه 75.58 دلار فروخته شد.

قیمت نفت در معاملات امروز به علت عرضه کم و انتظار برای کاهش بیشتر ذخایر نفت آمریکا افزایش یافت و بیشتر کاهش قیمت روز گذشته را جبران کرد؛ هرچند نگرانی در مورد شیوع انواع ویروس کرونا مانع از افزایش بیشتر قیمت‌ها شد.

هر بشکه نفت برنت با 42 سنت افزایش 75.58 دلار معامله شد. این نوع نفت روز گذشته 0.5 درصد از ارزش خود را از دست داده بود.

هر بشکه نفت خام آمریکا با 37 سنت افزایش 74.47 دلار فروخته شد. نفت سبک آمریکا WTI روز گذشته 0.6 درصد از ارزش خود را از دست داده بود.

توشیتاکا تازاوا، تحلیلگر کالاهای اساسی گفت: «خوش بینی در مورد عرضه کم و کاهش ذخایر نفت آمریکا سبب تقویت قیمت‌ها شد.»

وی افزود: «هنوز، افزایش نگرانی ها در مورد بیشتر شدن تعداد مبتلایان به کووید 19 در سراسر جهان و بلاتکلیفی در مورد برنامه‌های اوپک پلاس احتمالا رشد قیمتی را محدود می کند.»

بررسی های اولیه رویترز نشان می دهد که انتظار می‌رود ذخایر نفت آمریکا برای هشتمین هفته متوالی کاهش یابد و همین روند کاهشی برای ذخایر بنزین وجود داشته باشد.

ذخایر نفت خام برای چندمین هفته متوالی کاهش یافته است، بطوری که ذخایر نفت آمریکا  در هفته منتهی به 2 جولای، به کمترین میزان از فوریه 2020 رسید.

واردات نفت چین در ماه ژوئن هم نسبت به ماه می اندکی افزایش یافته است هرچند که به شدت نسبت به مدت مشابه سال گذشته کمتر است؛ در آن زمان، پالایشگاه ها به خرید نفت ارزان در بازار روی آورده بودند.

سازمان بهداشت جهانی هشدار داده است که نوع دلتا در حال تسلط بر کشورهاست و بسیاری از کشورها هنوز دوز کافی واکسن دریافت نکرده‌اند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید