پیش بینی نفت 75 دلاری از سوی عراقی‌ها برای نیمه دوم 2021

6

وزیر نفت عراق اعلام کرد که برای نیمه دوم سال 2021 قیمت نفت بین 68 تا 75 دلار در هر بشکه خواهد بود.

احسان عبدالجبار، وزیر نفت عراق، در پاسخ به خبرنگاران در نمایشگاه بین المللی کتاب بغداد گفت که پیش بینی می‌شود در نیمه دوم سال 2021 قیمت نفت بین 68 تا 75 دلار در هر بشکه را ببیند.

وی تاکید کرد: از آن جهت پیش بینی چنین بازه قیمتی را داریم که شاهد تعهد بالای کشورهای گروه اوپک پلاس به توافق کاهش عرضه در بازار هستیم.

سازمان کشورهای صادرکننده نفت، اوپک، هم هفته گذشته پیش بینی خود نسبت به بهبود تقاضای نفت در بازار جهانی در نیمه دوم سال جاری خبر داد. این سازمان به دنبال آن است که نفت بیشتری را روانه بازار کند.

در گزارش اوپک آمده است که مصرف نفت در جهان در نیمه دوم سال جاری حدود 5 میلیون بشکه در روز معادل 5 درصد نسبت به نیمه اول افزایش خواهد یافت؛ چراکه جهان شاهد فعالیت‌های بیشتر اقتصادی با فروکش کردن بحران کرونا خواهد بود.

اعضای گروه اوپک پلاس که شامل کشورهای عضو اوپک و متحدان نفتی آنها شامل روسیه است، 40 درصد از حجم نفتی را که به خاطر شیوع کرونا طی سال گذشته از عرضه به بازار جهانی کاسته بودند را دوباره روانه بازار کردند و قرار است چند روز آینده دوباره تشکیل جلسه داده و درباره عرضه بیشتر نفت به بازار تصمیم‌گیری کنند.

عراق در ماه می گفته بود که قصد دارد سهم شرکت اگزون‌مبیل آمریکا در یکی از بزرگ‌ترین میادین نفتی جهان را بخرد. این میدان به نام قرنه غربی 1 عراق یکی از بزرگ‌ترین میادین نفتی جهان به شمار می‌رود و اگزون‌مبیل گفته که هنوز تصمیمی برای فروش سهم خود ندارد.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید