وزیر پیشنهادی نیرو می تواند نسبت به تحول در حوزه وزارت نیرو اقدام کند

1

یک استاد دانشگاه گفت: وزارت نیرو به وزیری نیاز دارد که بتواند مشکلات بی شمار این حوزه به خصوص قطعی برق را رفع کند لذا حضور علی اکبر محرابیان در وزارت نیرو به جهت سابقه وزارتی که وی دارد، می تواند راهگشا باشد.

علی قنبری درباره حضور علی اکبر محرابیان در کابینه دولت رئیسی به عنوان وزیر نیرو، اظهارداشت: وزارت نیرو برای آنکه بتواند از بحران های پیش آمده در قطعی برق و کمبود آب در مناطق مختلف کشور که باعث نارضایتی عموم مردم شده است، عبور کند به برنامه های نیاز دارد که با فوریت امکان پیاده سازی را داشته باشد.

وی ادامه داد: ضرورت دارد، راهبری وزارت نیرو با فردی باشد که تجربه و تخصص در حوزه صنعت و نیرو داشته باشد و بداند که در قالب برنامه کوتاه مدت، میان مدت و بلندمدت چگونه برنامه ریزی کند تا بتوان از چالش های که در حوزه آب و برق کشور وجود دارد، به خوبی و بدون دغدغه عبور کرد.

این استاد دانشگاه خاطرنشان کرد: متاسفانه در فضای مجازی برخی از اعضای معرفی شده برای کابینه دولت سیزدهم تخریب شده اند، لذا توصیه می کنم که وزرای پیشنهادی نسبت به تنویر افکار عمومی اقدام کنند تا شبهه ای برای نمایندگان مجلس ایجاد نشود.

وی با بیان اینکه وزارت نیرو به فردی نیاز دارد که با هر گونه فساد مقابله و اجازه ندهد برخی از جریان ها، وزارت نیرو را از هسته اصلی فعالیت اش دور کند، تصریح کرد: به نظر می رسد وزیر پیشنهادی نیرو، می تواند نسبت به تغییر و تحول در حوزه وزارت نیرو اقدام کند لذا امیدوارم در صورت رای اعتماد نمایندگان مجلس، برای حضور محرابیان در وزارت نیرو، این بخش بتواند از چالش های بزرگ موجود با موفقیت عبور کند.

گفتنی است علی اکبر محرابیان؛ وزیر پیشنهادی نیرو، دانش آموخته مهندسی عمران از دانشگاه علم و صنعت ایران و کارشناسی ارشد اقتصاد از دانشگاه تهران است و درحال حاضر دانشجوی دکترای اقتصاد واحد علوم تحقیقات و در مرحله دفاع از پایان نامه با موضوع؛ اثرات آزادسازی تعرفه برق بر رشد اقتصادی و رفاه خانوار با رویکرد اقتصادی مقاومتی است.

از سوابق مدیریتی علی اکبر محرابیان باید عنوان کرد که وی در دولت های نهم و دهم وزیر صنایع و معادن، دستیار ویژه رئیس جمهور و مجری طرح مهر ماندگار (با هدف تکمیل و راه‌اندازی صدها طرح و پروژه کلان کشور بویژه در حوزه سد، نیروگاه، آب‌رسانی، پالایشگاه پتروشیمی، راه و راه آهن، بندر و…)، مجری نوسازی ناوگان خودرویی کشور، سهمیه‌بندی بنزین و توسعه حمل و نقل عمومی، عضو شورای عالی فنی کشور، عضو شورای پول و اعتبار و رئیس کارگروه حمایت از تولید کالاهای داخلی، بوده است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید