نشتی دوم کت کراکر جدید پالایشگاه آبادان برطرف شد

9

مدیر واحد ایمنی شرکت پالایش نفت آبادان خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انفجار در پالایشگاه و زخمی شدن ۳ کارگر را رد کرد و گفت: بخشی از واحد کت کراکر پالایشگاه دچار نشت کاتالیز شد که با تلاش کارشناسان مشکل برطرف و واحد مربوطه وارد مدار شده است.

حمیدرضا ترکی، مدیر واحد ایمنی شرکت پالایش نفت آبادان خبر منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر انفجار در پالایشگاه و زخمی شدن ۳ کارگر را رد کرد و گفت: بخشی از واحد کت کراکر پالایشگاه دچار نشت کاتالیز شد که با تلاش کارشناسان مشکل برطرف و واحد مربوطه وارد مدار شده است.

*نشتی دوم کت کراکر جدید پالایشگاه آبادان برطرف شد

همچنین روابط عمومی این شرکت اعلام کرد: نشتی دوم کت کراکر جدید که حدود ساعت 11 شنبه 1 خردادماه بروز کرد با سرعت عمل جمعی از کارکنان عملیاتی، آتش نشانی و تعمیراتی برطرف شد. این نشتی در پی گرفتگی یکی از مسیرهای کاتالیست کت کراکر جدید و برون ریز مقداری کاتالیست همراه با هوای داغ رخ داد.

تعویض صافی و متعلقاتش حین راه اندازی دوباره واحد سبب این حادثه شد. شات داون های اضطراری زمینه ساز تنش در واحد و بروز چنین نشتی هایی می شوند و تا رسیدن به مرحله پایدار احتمال مشاهده دود سیاه رنگ در فلر پالایشگاه و یک مقدر کاتالیست سفید رنگ در خروجی دودکش واحد کت کراکر وجود دارد. در این نشتی که از نشتی اول واحد که چهارشنبه پیش رخ داد شدیدتر بود هیچ گونه آسیبی به نیروها و تاسیسات وارد نیامد.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید