موسوی: اظهارات روحانی درباره قیمت ارز سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌های دولت است

3

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: اظهارنظر رئیس جمهور مبنی بر اینکه اگر کرونا و جنگ اقتصادی نبود، قیمت دلار در همان 5 هزار تومان باقی می‌ماند، حرف گزافی است و آقای رئیس جمهور با این اظهارات به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌های دولت است.

سیدنظام الدین موسوی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور مبنی بر اینکه اگر کرونا و جنگ اقتصادی نبود قیمت دلار را در همان 5 هزار تومان نگاه می‌داشتیم، گفت: این اظهار نظر آقای رئیس‌جمهور حرف گزافی است چون همان زمانی هم که آمریکا از برجام خارج شد و ما شاهد جنگ اقتصادی غرب به رهبری آمریکا علیه کشورمان بودیم قیمت دلار بسیار بالاتر از 5 هزار تومان بود.

وی افزود: در پایان دولت دهم قیمت دلار حدود ۳۵۰۰ تومان بود و در طول زمان کار دولت یازدهم و دوازدهم،  نه تنها هیچگاه شاهد کاهش و توقف قیمت‌‌دلار نبودیم بلکه همواره شاهد افزایش قیمت آن بودیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: نه تنها زمانی که آمریکا از برجام خارج شد، بلکه زمانی هم که برجام به امضا رسید و طرف‌های اروپایی و آمریکا همگی در برجام بودند هیچ وقت روند افزایشی قیمت دلار متوقف نشد.

موسوی خاطرنشان کرد: واقعیت این است که آقای رئیس‌جمهور با این اظهارات می‌خواهد بر ناکارآمدی و بی برنامگی دولتش سرپوش بگذارد، وگرنه اگر به امورات کشور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم توجه داشته باشیم متوجه می‌شویم که بیشتر مشکلات و به هم ریختگی اقتصادی در کشور ما ناشی از بی‌برنامگی دولت است.

وی افزود: آمریکا نه تنها پس از خروج از برجام بلکه در زمانی هم که در برجام بود به تعهداتش عمل نکرد و ما شاهد بهبود در حوزه اقتصادی و ایجاد گشایش‌ها در زمینه مسائل ارزی کشورمان نبودیم. آقای روحانی با شعار افزایش ارزش پول ملی و ایجاد گشایش اقتصادی بر سر کار آمد، اما هیچ گاه ما در دولت‌های یازدهم و دوازدهم شاهد این گشایش‌ نبودیم.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: اگر هیچ تحریمی علیه کشور ما اعمال نمی‌شد و آمریکا هم اقدام خصمانه‌ای علیه کشورمان نداشت و شرایط کاملاً عادی بود، باز هم 70 درصد مشکلات اقتصادی کشور را داشتیم؛ چراکه همان طور که گفتم 70 درصد مشکلات اقتصادی کشور ناشی از بی‌برنامگی دولت است و هیچ ربطی به مسائل خارج از کشور ندارد.

موسوی خاطرنشان کرد: دولت آقای روحانی هیچ ساختار جدیدی را در اقتصاد کشور ایجاد نکرد و هیچ اقدام خاصی از سوی دولت وی برای مقاوم‌سازی اقتصادی کشور را شاهد نبودیم.

وی افزود: در ارتباط با موضوع کرونا هم باز شاهد بی‌برنامگی دولت هستیم؛ چراکه اگر کار با برنامه‌ریزی درست پیش می‌رفت اقتصاد کشور تا به این حد متاثر از شرایط کرونا نبود.

عضو هیئت رئیسه مجلس اظهار داشت: واقعیت این است که کرونا بر اقتصاد تمام کشورها تاثیر گذاشته و این مسئله محدود به کشور ما نیست، اما این تاثیر تا حدی بوده نه اینکه اقتصاد کشورها را با این شرایط بحرانی که ما در کشورمان با آن مواجهیم، درگیر کند.

موسوی خاطرنشان‌کرد:  در حوزه کرونا نیز شاهد بی‌برنامگی دولت هستیم، آقای روحانی و دولت وی زمانی که باید محدودیتی در ترددها به عنوان مثال در نوروز ایجاد کنند محدودیت‌ها را بر می‌دارند و همین مسئله باعث افزایش شیوع کرونا می‌شود که نمونه آن در نوروز 1400 مشاهده شد، اما در مقابل در زمانی که باید سیستم اداری و اقتصادی ما فعال باشند و اقتصاد ما کار خود را انجام دهد، ما شاهد تعطیلی کارها با دستور دولت هستیم و همین مسائل است که به مشکلات اقتصادی دامن می‌زند.

وی افزود: واقعیت این است که آقای روحانی با این اظهارات به دنبال سرپوش گذاشتن بر ناکارآمدی‌های دولت است و سعی دارد تا با فرار به جلو این ناکارآمدی‌ها را توجیه کند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید