«فولاد» طاقت ماندن در صف خرید را نداشت

5

فجر با انتشار گزارش عالی از عملکرد سال قبل هفته را در صف خرید به پایان برد اما فولاد نتوانست روند سه‌شنبه را تکرار کند و چهارشنبه با کاهش تقاضا مواجه شد.

روز سه‌شنبه ۲۱ اردیبهشت در ادامه روند صعودی دوشنبه با افزایش تقاضا در نمادهای بزرگ و تحرکات مثبت در نمادهای کوچک همراه بود تا سبزترین روز بورس در سال ۱۴۰۰ رقم بخورد. از نکات مهم این روز تقویت قدرت خرید سهام‌داران خرد و ثبت رکورد خالص خرید مثبت ۱۰۷ میلیاردتومانی بود که از ۲۵ بهمن بی‌سابقه است. شاخص کل بورس با رشد ۲۱.۹ هزار واحدی به ارتفاع ۱.۱۷۹ هزار واحد رسید که از نظر درصد رشد شاخص از ابتدای سال بی‌سابقه است. همچنین در معاملات خرد بورس ۲۷۲۷ میلیارد تومان و در فرابورس ۶۱۸ میلیارد تومان سهم دادوستد شد.

 چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت، بازار ابتدای روز را با صف‌های خرید و افزایش تقاضا به‌ویژه در گروه پالایشی آغاز کرد ولی بازهم به‌مانند چهارشنبه‌های هفته قبل از میانه روز قدرت فروشندگان بیشتر شد و بیشتر نمادها را به محدوده منفی رساند. نخستین عرضه اولیه سال هم بالاخره انجام شد و نماد فگستر با مشارکت ۲.۴۳۴ میلیون کد معاملاتی در فرابورس عرضه شد. شاخص کل در انتها به لطف روند ساعات ابتدایی روزرشد ۴.۴۵۲ هزار واحدی را به ثبت رساند و به ۱.۱۸۳ میلیون واحد رسید و در معاملات خرد بورس هم ۲۶۵۸ میلیارد تومان سهم معامله شد.

در حالی که بازار با رشد روز سه‌شنبه به روی دامنه متقارن روی خوش‌نشان داده بود چهارشنبه ثابت کرد هنوز راه زیادی تا متعادل شدن و خروج از روند نزولی دارد. پایدار نبودن رشد تقاضا و افت‌های ابتدای هفته تبدیل به الگوی ثابت بورس از ابتدای سال شده که بیشتر حکایت از اثرگذاری متغیرهای روانی به‌جای بنیادی بر روی تصمیم‌گیری سرمایه‌گذاران دارد زیرا گزارش‌های مالی منتشر شده از عملکرد شرکت‌ها نشان از تداوم رشد درآمدها به‌ویژه در گروه فلزات اساسی دارد و به نظر نمی‌آید سود این شرکت‌ها کمتر از سال قبل در انتهای امسال رقم بخورد.

رشد ۵۴۳ درصدی سود فجر در سال ۹۹/ موافقت حسابرس با افزایش سرمایه شسپا

در بین نمادهای استان، فولاد که هیات مدیره آن قرار است برای بررسی افزایش سرمایه ابتدای خرداد تشکیل جلسه دهد روز سه‌شنبه را در صف خرید پشت سر گذاشت هرچند که این روند در روز چهارشنبه تداوم نیافت و با افت تقاضا مواجه شد. قیمت پایانی این سهم روز چهارشنبه به ۱۲۷۳ تومان رسید که نسبت به قیمت پایانی در چهارشنبه هفته قبل ۷۶ تومان بیشتر بود و رشد تقریباً شش درصدی داشت.

فجر روز چهارشنبه صورت‌های مالی سال ۹۹ خود را منتشر کرد در آن سود ۱۳۵۶۸ ریالی به‌ازای هر سهم گزارش شده است. این افزایش ۵۴۳ درصدی سود سالیانه در کنار تشکیل مجمع فوق‌العاده شرکت در خردادماه باعث اقبال سهام‌داران به این نماد شد تا چهارشنبه را در صف خرید به پایان رساند. قیمت پایانی چهارشنبه به ۶۱۷۲ تومان رسید تا بازده هفتگی مثبت ۷ درصد را تجربه کند.

شپنا به لطف رونق روزهای پایانی هفته با بازگشت به محدوده ۱۰۰۰ تومان قیمت پایانی ۱۰۳۱ تومان را به ثبت رساند تا بازده هفتگی آن پس از چند هفته منفی بودن به مثبت یک درصد برسد.

شسپا با انتشار خبر موافقت حسابرس با افزایش سرمایه ۵۷۶۰ میلیاردتومانی با افزایش تقاضا در انتهای هفته مواجه شد و قیمت پایانی آن به ۱۵۰۳ تومان رسید.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید