فوق‌العاده ایثارگران بازنشسته بانک صادرات از منابع داخلی پرداخت شد

6

بانک صادرات در واکنش به پیگیری پرداخت فوق‌العاده ایثارگری بازنشستگان این بانک با استناد به ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری، اعلام کرد؛ این بانک خصوصی است و ملزم به پرداخت فوق‌العاده ایثارگری نیست، اما با توجه به اهمیت حمایت از ایثارگران، این فوق‌العاده از محل منابع داخلی بانک در اول آبان 99 پرداخت شد.

براساس درخواست عده‌ای از ایثارگران در سامانه سوت زنی برای پرداخت فوق‌العاده ایثارگری به ایثارگران بانک صادرات، موضوع با بانک صادرات مطرح شد و پس از آن را برای پیگیری بیشتر به بانک مرکزی ارجاع داده شد.

 بانک مرکزی آمده بود: مدیران بانک صادرات در پاسخ به درخواست قانونی و به حق ایثارگران بازنشسته بانک و به دلیل محکومیت بانک در مراجع قضایی مبنی بر پرداخت فوق‌العاده ایثارگران به این عزیزان، اقدام به مسدود نمودن مزایای سالیانه آنها نموده و آزادسازی و پرداخت این مزایا را مشروط به انصراف ایثارگران از شکایت خود نموده است. ایثارگران به‌دلیل عدم تمکین بانک در برقراری امتیازات پیش‌بینی شده قانونی و به ناچار مجبور به طرح شکایت در مراجع قانونی شدند که در همین راستا رای به نفع ایثارگران صادر شده است. با این حال مدیران بانک صادرات همچنان مزایای ایثارگران را مسدود کرده‌اند.

بانک صادرات پس از پیگیری‌های بانک مرکزی در نامه‌ای به مدیر ادراه رسیدگی به شکایات و تقاضاهای بانک مرکزی با استناد به ماده 5 قانون مدیریت خدمات کشوری اعلام می‌کند «با توجه به اینکه بانک صادرات به علت واگذاری به بخش خصوصی از شمولیت قانون مدیریت خدمات کشوری خارج شده‌اند، قانونی مبنی بر الزام این بانک به پرداخت فوق‌العاده ایثارگری به ایثارگران بازنشسته بانک وجود ندارد.»

در ادامه این نامه تاکید شده است «همچنین، براساس ماده 51 قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران به شرح گفته شده و به‌دلیل خصوصی بودن بانک، مشمول بانک صادرات ایران نبوده و به استناد تبصره یک ماده مزبور، به افرادی که در استخدام دولت نیستند، این فوق‌العاده توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران قابل پرداخت است اما باتوجه به اهمیت حمایت از ایثارگران محترم، طبق مصوبه هیات مدیره بانکف پرداخت فوق‌العاده یاد شده از محل منابع داخلی بانک از تاریخ 1399/08/01 اجرایی و پرداخت شده است.»

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید