عقب‌نشینی 15 هزار و 397 واحدی شاخص بورس تهران

5

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات دیروز با عقب‌نشینی 15 هزار و 397 واحد روبه‌رو شد.

 بورس اوراق بهادار تهران دیروز روند رو به کاهش به خود گرفته، به گونه‌ای که در پایان معاملات با کاهش 15 هزار و 397 واحد به رقم یک میلیون و 523 هزار و 86 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 4 هزار و 256 واحد به رقم 476 هزار و 351 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 6 میلیون و 103 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران دیروز در بورس تهران بیش از 9.9 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 1.2 میلیون نوبت معامله و به ارزش 8 هزار و 32 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که دیروز بیش از 13 هزار و 730 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم، ارزش معاملات دو بازار امروز از 21ه زار و 700 میلیارد تومان فراتر رفت.

دیروز همه شاخص‌های بورس قرمز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت در بورس با معیار وزنی ـ ارزشی یک درصد کاهش یافتند و این دو شاخص با معیار هموزن 0.91 درصد افت کردند.

همچنین شاخص آزاد شناور یک درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 1.4 درصد کاهش یافت و شاخص بازار دوم بورس فقط 0.48 درصد کاهش یافت که این نشان می‌دهد بیشتر فروشندگان سهام افراد خرد و حقیقی بوده و خریداران شرکت‌ها و حقوقی‌ها بوده‌اند.

دیروز نماد میدکو مربوط به هلدینگ معدنی خاورمیانه بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته به خاطر اینکه بعد از برگزاری مجمع و تقسیم سود باز شده و نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، چادرملو، گسترش نفت و گاز پارسیان، سرمایه‌گذاری غدیر و صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس به ترتیبت بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

در فرابورس ایران شاخص کل امروز با 99 واحد عقب‌نشینی به رقم 22 هزار و 665 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران بیش از یک میلیون و 237 هزار میلیارد تومان شد.

معامله‌گران دیروز در فرابورس بیش از 3.7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 875 هزار نوبت معامله و به ارزش 13 هزار و 730میلیارد تومان داد و ستد کردند.

دیروز نمادهای بیمه پاسارگاد و سرمایه‌گذاری صبا تأمین بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

در جهت دیگر نمادهای پلیمر آریا ساسول، ذوب‌آهن، فولاد هرمزگان، فرابورس و سرمایه‌گذاری مای سپهر صادرات بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

فردا عرضه اولیه فولاد جهان و کیمیا تک در بورس و فرابورس انجام می‌شود اما امروز شاخص کل با کاهش قابل توجهی روبه‌رو شده است.

سرمایه‌گذاری در بورس باید از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز بلندمدت باشد و با انتخاب یک پرتفوی متنوع میزان ریسک و زیان کاهش و میزان بازدهی افزایش پیدا کند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید