طرح حمایت از کاربران فضای مجازی به دنبال ساماندهی است نه فیلتر کردن

0

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به‌دنبال ساماندهی است و نه به دنبال بستن و فیلتر کردن پیام‌رسان‌ها و پلت‌فرم‌ها.

عباس گودرزی نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی: با اشاره به طرح مجلس برای حمایت از کاربران در فضای مجازی گفت: این طرح به دنبال ساماندهی فضای مجازی است و نه به دنبال بستن و فیلتر کردن پیام‌رسان‌ها و پلت‌فرم‌ها.

وی افزود: نمی‌شود ما در فضای مجازی و فعالیت در آن را  داشته باشیم اما قانونی برای آن نباشد و طبیعتاً چنین فضایی با چنین گستردگی نیازمند ضابطه و قانون است.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: ما نه تنها به دنبال بستن و کسادی فعالیت‌های اقتصادی مردم در فضای مجازی نیستیم بلکه درصددیم تا این فعالیت‌های اقتصادی در یک فضای امن و با حفظ حقوق کاربران و به شکل پررونق‌تر انجام شود.

گودرزی خاطرنشان کرد: طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی در مجلس تصویب نشده بلکه نمایندگان موافقت کردند تا این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون تخصصی و در یک فضای کاملاً کارشناسی مورد بررسی قرار گیرد.

وی افزود:‌ از سوی دیگر تصویب این طرح طبق اصل 85 قانون اساسی در کمیسیون تخصصی به صورت آزمایشی است و پس از آنکه زمان آن به پایان رسید و اشکالات آن مشخص شد طرح قانونی جدید با رفع اشکالات در مجلس تهیه شده و به تصویب می‌رسد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس شورای اسلامی در پایان گفت:‌ مردم تحت تأثیر فضاسازی‌های علیه طرح مجلس برای حمایت از کاربران در فضای مجازی قرار نگیرند و مطمئن باشند ما در این طرح به دنبال صیانت از حقوق و منافع کاربران در فضای مجازی هستیم.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید