سرمایه‌گذاری ‌۳۸۲ میلیاردی‌ بخش خصوصی در بنادر

7

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: ۶ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال و ۸۷,۹ میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و منابع بانکی و ۳۸۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی، برای پروژه‌های جدید سازمان بنادر و دریانوردی سرمایه‌گذاری شده است.

 محمد راستاد ‌اظهار داشت: ‌۶ هزار و ۸۷۶ میلیارد ریال به علاوه ۸۷,۹ میلیون یورو از محل منابع داخلی سازمان بنادر و دریانوردی و منابع بانکی و همچنین سرمایه‌گذاری بیش از ۳۸۲ میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در قالب ۱۶ پروژه آماده بهره‌برداری سازمان بنادر است.

وی افزود: از این ۱۶ پروژه  ۲پروژه توسط سرمایه‌گذاران بخش خصوصی، در بنادر انجام شده و سایر پروژه ها از سوی سازمان بنادر و دریانوردی عملیاتی شده است؛ این پروژه ها در حوزه زیرساختی، ابنیه، حوزه شناورهای مورد نیاز، تجهیزات بندری، ایمنی دریانوردی، امنیت بنادر، تسهیل حمل و نقل دریایی و ساختمان های مرجع دریایی است.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی گفت: افتتاح پروژه‌های آماده بهره برداری سازمان بنادر و دریانوردی گامی به جلو در راستای توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری کشور تلقی می شود، با افتتاح پروژه‌های مربوطه بیش از پیش توسعه و تجهیز حوزه دریایی و بندری مدنظر قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به اینکه ۱۶ پروژه مذکور در استان‌های هرمزگان، خوزستان، بوشهر و مازندران قرار دارند، اظهار داشت: فرآیندی که از سوی سازمان بنادر و دریانوردی در این خصوص تعریف شده این است که پروژه های بزرگ به صورت مرحله ای به بهره‌برداری برسند، علاوه بر این پروژه های دیگری هستند که نیازمند تجهیزات تکمیلی خواهند بود.

وی اظهار کرد: ۶ پروژه مربوط به استان هرمزگان تحت عنوان یک پست اسکله و ۳۱ هکتار بارانداز پایانه کانتینری بندر شهید رجایی، سه پست اسکله نفتی (زیرساخت عمرانی)، یک فروند شناور طناب گیر، یک فروند کشتی لایروب مکنده مخزن دار (هایپرساکشن)، ساختمان مرجع دریایی و سیستم جامع اعلام حریق است.

راستاد بیان کرد: پروژه های مربوط به استان خوزستان شامل انبارهای چند منظوره نگهداری کالا، یک فروند کشتی لایروب مکنده مخزن دار (هاپرساکشن) و پروژه مربوط به استان بوشهر تحت عنوان سامانه‌ دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیکی است.

وی اضافه کرد: پروژه های مربوط به استان مازندران نیز شامل یک دستگاه جرثقیل موبایل ساحلی ۶۰ تنی، ساختمان باشگاه ملوانان در امیرآباد، ایستگاه شماره ۲ آتش نشانی، کارخانه تولید آرد بلغور ذرت و کنسانتره، سامانه دوربین مداربسته و حفاظت الکترونیکی، ریل گذاری اسکله های جنوبی برای استفاده جرثقیل‌های بکرا و اجرای محوطه کانتینری و ساختمان باشگاه ملوانان (نوشهر) است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید