ریزش 25 هزار و 679 واحدی شاخص بورس تهران

17

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند کاملا ریزشی با کاهش 25 هزار و 679 واحد دیگر همراه شد.

امروز در کنار ریزش بازارهای دیگر مانند دلار و سکه، بازار بورس هم رو به ریزش نهاد و شاخص بورس اوراق بهادار تهران کل در پایان معاملات با ریزش 25 هزار و 679 واحد به رقم یک میلیون و336 هزار و 778 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هموزن با کاهش 5 هزار و 944 واحد به رقم 353 هزار و 194 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 357 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران در بورس تهران بیش از 4.8 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 351 هزار فقره معامله و به ارزش 2 هزار و 753 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس به رنگ قرمز در آمدند که حکایت از کاهش همه شاخص‌ها دارند شاخص کل و شاخص قیمت با معیار وزنی ـ ارزشی نسبت به روز گذشته 1.8 درصد کاهش یافتند.


نقشه معاملات یکشنه 19 دی بورس تهران

شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هموزن 1.6 درصد افت کردند، شاخص آزاد شناور 1.9 درصد کاهش یافت، شاخص بازار اول بورس 1.97 درصد افت کرد و شاخص بازار دوم بورس 1.7 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای پتروشیمی خلیج‌فارس،‌فولاد مبارکه، گسترش نفت و گاز پارسیان، ملی مس، پتروشیمی پارس، سرمایه‌گذاری غدیر و پتروشیمی نوری به ترتیب بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشته‌اند.

 در فرابورس ایران هم امروز شاخص کل با ریزش 256 واحد به رقم 18 هزار و 117 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به رقم 997 هزار میلیارد تومان رسید.ارزش بازار پایه هم به 318 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس ایران بیش از 1.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 161 هزار فقره معامله و به ارزش 1507 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، پالایش نفت لاوان، فرابورس ایران، صنعتی مینو و هلدینگ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابوس را داشته‌اند.

امروز هم بازار سکه و هم بازار دلار و نیز شاخص بورس همگی رو به کاهش بودند که برخی می‌گویند احتمال توافق هسته‌ای باعث ریزش بازارها شده است.

این روزها گرچه کارشناسان به ارزندگی بازار اذعان دارند اما در عین حال نباید فراموش کرد بازار سرمایه همزاد و همراه ریسک و نوسان است و سرمایه‌گذاری در این بازار حتما با مطالعه، مشورت و تحلیل باید صورت گیرد و حتی‌الامکان سرمایه‌گذاران تازه وارد از طریق صندوق‌های سرمایه‌گذاری با درآمد ثابت باید وارد شوند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید