رکورد معاملات بورس در سال ۱۴۰۰ شکسته شد

5

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت ۲۳۵۵واحدی مواجه شد.

 در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 16میلیارد و 56میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 14هزار و 213میلیارد تومان در بیش از یک میلیون و 643هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 2355واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 573هزار و 406واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های معدنی و صنعتی گل گهر، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و بانک ملت شد و در مقابل شرکت‌های توسعه معادن و صنایع معدنی خاورمیانه، فولاد مبارکه اصفهان و فولاد خوزستان با رشد خود مانع افت بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله 7 میلیارد و 57میلیون ورقه به‌ارزش 11هزار و 424میلیارد تومان در 834هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 75واحد رشد کرد و در ارتفاع 22هزار و 803واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی بیمه پاسارگاد، فولاد هرمزگان جنوب و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، پلیمر آریا ساسول و سرمایه‌گذاری صبا تامین بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

تسنیم

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید