رهبر انقلاب:سیاست خارجه در هیچ جای دنیا در وزارت خارجه تعیین نمی‌شود

20

حضرت آیت الله خامنه ای، رهبر معظم انقلاب در گفتگوی مستقیم تلویزیونی با مردم، فرمودند: قله ماه رمضان ایام قدر و لیالی قدر است ما به این قله رسیدیم. از فرصت بی نظیر توسل و تضرع و دعا و طلب از پروردگار عالم استفاده کنیم.

ایشان فرمودند: این ماه ضیافت الهی است. برترین ضیافت های الهی در همین ایام مبارک است. این دعایی که می کنید، این توسلی که می کنید، این اشکی که می ریزید ضیافت های پروردگار است که به شما اعطا شده است و برای خودتان و همه برادران دینی تان و کشور و جامعه تان دعا کنید و از خدا مطالبه و درخواست کنید و مطمئن به اجابت باشید.

رهبری معظم تاکید کردند: وقتی دعا می کنید اطمینان داشته باشید که مستجاب می شود. پروردگار کرم محض است. گاهی ظرف ما آمادگی را برای آن لطف و رحمت الهی را ندارد. باید با استغفار و توجه و تضرع بیشتر خودمان را آماده دریافت رحمت الهی کنیم.

اهم بیانات رهبر معظم انقلاب را بخوانید؛

*دو شب از شب‌های قدر باقی است و از همه شما التماس دعا دارم.

*درباره امیرالمومنین علیه‌السلام در معرفی شخصیت ایشان یک مرحله امامت است. امامت نه به معنای ریاست دین و دنیا، بلکه امامتی که خدای متعال به حضرت ابراهیم فرمود انی جاعلک ناس اماما. این در زمان سالخوردگی حضرت ابراهیم بوده است. چون حضرت در پاسخ به ذریه خود اشاره می‌کند و معلوم است که این مربوط به دوران پیری است. چون قبل از آن فرزندی نداشتند.

*مسئله امامت با ترازوهای ما قابل اندازه‌گیری نیست. خب اینکه یک مقام والا و عالی است و این از دسترس ما فهم آن خارج است. غیر از خود معصومین علیه‌السلام، نخبگان و بزرگانی بوده‌اند که به مفاهیم عالی امامت دست پیدا کرده‌اند.

* گذشته از این مقامات، امام علی در مقامات دنیوی هم شخصتی بی‌نظیر است و بعد از پیامبر شاید کسی را نشود با این خصوصیات پیدا کرد. به همین خاطر است که شیعه و غیرشیعه و غیرمتدین به هیچ دینی،‌این‌ها امیرالمومنین را دوست می‌دارند و به ایشان ارادت دارند.

*البته در خصوصیات ایشان آن‌هایی که چشم‌گیر هست در درجه اول عدالت بی‌اغماض ایشان است و عدالت گسترده و بدون هیچ ملاحظه. این عدالت عجیب و غریب که انسان از شنیدن آن حیرت می‌کند. یا زهد و بی‌اعتنایی به دنیا برای شخص خود

*این بزرگوار، دنیا را آباد می‌کرد امّا برای خودش چیزی نمی‌خواست و این حیرت آور است، شجاعت و دل رحیم آن بزرگوار، عزم راسخ ایشان نیست به زورگویان، فداکاری او در راه حق، دریای حکمت او، گفتار او دریای حکمت بود. چیزهای عجیبی در زندگی این بزرگوار وجود دارد و دشمنان هم به عظمت این حضرت اعتراف کرده‌اند.

*ما البته در این زمینه‌ها عقب هستیم. هم از لحاظ شخصی باید به این بزرگوار اقتدا کرد هم در آداب حکومت کردن. خب امروز حکومت در دست پیروان امیرامومنین است. ما باید همین عدالت و شجاعت و زهد را در عمل و رفتار خودمان رعایت کنیم که خیلی عقب هستیم و سعی کنیم تلاش کنیم تا خود را به جلو ببریم.

*چون روز ضربت خوردن این بزرگوار است، جمله‌ای را درباره شوق این حضرت به شهادت عرض کنم. حضرت می‌فرماید وقتی آیه‌ای مطرح شد که بحث فتنه در آن بود،‌ من فهمیدم تا وقتی که پیامبر هست این فتنه رخ نخواهد داد و مربوط به بعد از ایشان خواهد بود.وقتی رسول اکرم(ص) این مطالب را برای شاگرد برجسته خود امیرالمومنین مطرح می‌کنند ایشان به هیجان می‌آیند و جمله‌ای را می‌فرمایند. من به پیغمبر عرض کردم که یادتان است در روز اُحد وقتی حمزه به شهادت رسید، من با آن همه جراحتی که وارد شده بود و شهید نشده بودم، بر من سخت آمد که عقب مانده‌ام و شهید نشیده‌ام. یادتان است؟ پیامبر گفتند تو هم شهید خواهی شد.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید