رشد 4727 واحدی شاخص بورس تهران

7

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد با افزایش 4727 واحد به رقم یک میلیون و 248 هزار و 539 واحد رسید.

 بورس اوراق بهادار تهران که به مدد افزایش نرخ دلار، روزهای سبزی در پیش دارد، به نظر می‌رسد، این رشد عمدتا به خاطر افزایش نرخ ارز و چشم‌انداز دولت آینده که شعار داده است از بورس حمایت کند، روی داده است.

امروز شاخص بورس تهران در یک روند رو به رشد شاخص کل در پایان معاملات با افزایش 4727 واحد به رقم یک میلیون و 248 هزار و 539 واحد رسید و شاخص کل با معیار هموزن با افزایش 277 واحد به رقم 382 هزار و 525 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 4 میلیون و 977 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب یک میلیون نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 434 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

اگر ارزش معاملات فرابورس که امروز به بیش از 4 هزار و 249 میلیارد تومان رسید را در نظر بگیریم ارزش معاملات بورس و فرابورس امروز از 9 هزار و 600 میلیارد تومان فراتر رفت.


روند یکساله شاخص بورس تهران

شاخص کل و شاخص قیمت امروز با معیار وزنی ـ ارزشی 0.38 درصد رشد کردند و این دو شاخص با معیار هموزن تنها 0.7 درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 0.8 درصد رشد کرد، شاخص بازار اول بورس 0.79 درصد رشد کرد، اما شاخص بازار دوم بورس 0.15 درصد کاهش یافت.

امروز نمادهای سرمایه‌گذاری امید، توسعه معادن و فلزات، گل‌گهر،‌ مخابرات ایران و ملی‌مس به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس را داشته و نمادهای شستا و پتروشیمی خلیج‌فارس بیشترین اثر کاهشی در شاخص بورس را داشتند.

در فرابورس ایران امروز شاخص کل با رشد 164 واحد به رقم 17 هزار و 964 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک میلیون و 189 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 1.7 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 351 هزار فقره معامله و به ارزش 4 هزار و 249 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریاساسول، پتروشیمی زاگرس، پتروشیمی تندگویان، فولاد هرمزگان، هلدینگ معدنی خاورمیانه، ذوب‌آهن و صبا تأ«ین به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.


وضعیت امروز پالایش یکم

خریداران پالایش یکم با گذشت 9 ماه هنوز با 29 درصد زیان همراه هستند و وعده مقامات دولتی مبنی بر جبران زیان خریداران پالایشی هنوز به مرحله عمل نرسیده است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید