رشد 27 هزار و 551 واحدی شاخص بورس تهران

5

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز با رشد 27 هزار و 551 واحد روبه‌رو شد.

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران امروز در یک روند رو به رشد با افزایش 27 هزار و 551 واحد روبه‌رو شد و به رقم یک‌میلیون و 543 هزار و 476 واحد رسید.

همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن با افزایش 11 هزار و 81 واحد به رقم 451 هزار و 219 واحد رسید.

ارزش بازار در بورس اوراق بهادار تهران به بیش از 6 میلیون و 182 هزار میلیارد تومان رسید.

امروز معامله‌گران بیش از 11.2 میلیارد سهام حق‌تقدم در قالب 1.1 میلیون نوبت معامله و به ارزش 9 هزار و 277 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش معاملات فرابورس هم امروز بیش از 4 هزار و 648 میلیارد تومان شد که با این حساب ارزش معاملات دو بازار از 13 هزار و 800 میلیارد تومان فراتر رفت.

امروز همه شاخص‌های بورس رشد کرد به گونه‌ای که شاخص کل و شاخص قیمت 1.8 درصد رشد کردند. همچنین این دو شاخص با معیار هم‌وزن 2.5 درصد رشد کردند.

شاخص آزاد شناور 1.6 درصد رشد کردند. شاخص بازار اول بورس 2 درصد رشد کرد و شاخص بازار دوم بورس 1.4 درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای شاخص‌ساز شامل فولاد مبارکه، پتروشیمی پارس، ملی‌مس، بانک ملت،‌ گسترش نفت و گاز پارسیان، مخابرات ایران و مپنا بوده‌اند.

در فرابورس ایران هم شاخص کل 322 واحد رشد کرد و به رقم 22 هزار و 220 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش از یک‌میلیون و 213 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز بیش از 3.5 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 533 هزار نوبت معامله و به ارزش 4 هزار و 659 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای پتروشیمی زاگرس، ذوب‌آهن، پتروشیمی مارون، فولاد هرمزگان، بانک دی، نیروی برق دماوند و مدیریت انرژی امید تابان هور بیشترین اثر افزایشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

این روزها شاخص بورس که بیشتر تحت‌تأثیر افزایش قیمت ارز رشد می‌کند، سرمایه‌گذاران باید توجه کنند که همیشه روزهای رو به رشد در بازار نخواهد بود و بازار سرمایه ذاتاً همراه با ریسک و نوسان است، بنابراین در سرمایه‌گذاری باید دقت شود که اولاً از محل پس‌انداز و ثانیاً با مشورت افراد متخصص و متعهد انجام شود و سرمایه‌گذاری از محل پس‌انداز و در یک چشم‌انداز حداقل یکساله  انجام شود.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید