رشد شاخص بورس

15

شاخص بورس در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه با ثبت رشد ۱۷هزار واحدی مواجه شد.

 در جریان دادوستدهای دیروز بازار سرمایه بیش از 7میلیارد و 503میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 5هزار و 863میلیارد تومان در بیش از 700هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با رشد 17هزار و 377واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 156هزار و 913واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر مثبت بر دماسنج بازار  نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های فولاد مبارکه اصفهان، ملی صنایع ملی مس ایران و سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی شد و در مقابل شرکت‌های گروه مپنا، گروه مدیریت سرمایه‌گذاری امید و داروسازی جابرابن حیان با افت خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 976میلیون ورقه به‌ارزش 2هزار و 883میلیارد تومان در 317هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 109واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 841واحد قرار گرفت.

در این بازار هم  بیشترین اثر مثبت بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، پلیمر آریا ساسول و ذوب آهن اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های سنگ آهن گهر زمین، صنعتی مینو و گروه سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی بیشترین اثر منفی را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید