دستیابی به ظرفیت جابه جایی ۶۷ میلیون مسافر هوایی تا پایان سال

5

وزیر راه و شهرسازی گفت: در فرودگاه‌های داخلی در سه سال اخیر ۱۰ میلیون نفر به ظرفیت فرودگاه‌ها اضافه شد و امروز ظرفیت فرودگاه‌ها ۵۷ میلیون مسافر در سال است و تا پایان سال جاری ۱۰ میلیون ظرفیت دیگر نیز افزوده می‌شود.

 محمد اسلامی امروز در حاشیه امضای تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در ساخت ترمینال جدید فرودگاه امام خمینی(ره) با ظرفیت 25 میلیون مسافر در سال، در جمع خبرنگاران اظهار داشت: این کار باید 20 سال پیش انجام می‌شد و فرودگاه امام(ره) باید در پروازهای تجاری و منطقه‌ای ارتقاء یابد و قطبی برای ترانزیت بار و رشد مسافر باشد.

وی اظهار کرد: برنامه توسعه فرودگاه امام خمینی(ره) در دو فاز، ظرفیت 60 میلیون مسافر در سال است که فاز اول رسیدن به رقم 40 میلیون مسافر با احتساب ظرفیت 25 میلیون نفری که اضافه می‌شود، خواهد بود.

وزیر راه وشهرسازی گفت: تأمین کننده مالی ترمینال جدید ایرانی است، طرحی با کیفیت و استاندارد بین‌المللی تهیه شده و در 48 ماه اجرا می‌شود.

اسلامی رقم این قرارداد را 2 میلیارد دلار اعلام کرد و گفت: شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، فرودگاه امام خمینی(ره) و بانک پاسارگاد شرکای پروژه هستند.

وی بیان کرد: در فرودگاه‌های داخلی در سه سال اخیر 10 میلیون نفر به ظرفیت فرودگاه‌ها اضافه شد و امروز ظرفیت فرودگاه‌ها 57 میلیون مسافر در سال است و تا پایان سال 1400، میزان 10 میلیون ظرفیت دیگر نیز افزوده می‌شود.

وزیر راه و شهرسازی درباره ترمینال سلام اظهار داشت: ترمینال سلام در فرودگاه امام بسته نیست، فقط محدودیت پروازی وجود دارد که ترمینال‌های موجود کفایت می‌کند.

اسلامی درباره افزایش کرایه‌های ناوگان بار جاده‌ای اظهار داشت: افزایش دستمزد و قیمت نهاده طبیعتاً روی کرایه هم تأثیر می‌گذارد، ناوگان حمل و نقل جاده‌ای در حوزه بار و مسافر کلاً دراختیار بخش خصوصی است و قیمت‌ها نیز تابع عرضه و تقاضا است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید