ثبت بیشترین افت امسال شاخص، در روز دفاع روحانی از عملکردش در بورس

4

شاخص بورس در جریان معاملات امروز بازار سرمایه با ثبت افت بیش از ۱۸ هزار واحدی، بیشترین افت سال ۱۴۰۰ را به ثبت رساند.
در جریان دادوستدهای امروز بازار سرمایه بیش از 4میلیارد و 718میلیون سهم و حق‌تقدم به‌ارزشی بالغ بر 3هزار و 748میلیارد تومان در بیش از 304هزار نوبت مورد دادوستد قرار گرفت و شاخص بورس با افت 18هزار و 746واحدی در ارتفاع یک‌میلیون و 154هزار و 767واحد قرار گرفت.

بیشترین اثر منفی بر دماسنج بازار سهام در روز جاری به نام نمادهای معاملاتی شرکت‌های ملی صنایع مس ایران، صنایع پتروشیمی خلیج فارس و پالایش نفت اصفهان شد و در مقابل شرکت‌های گروه دارویی برکت، فرآوری معدنی اپال کانی پارس و گروه صنعتی پاکشو با افزایش خود مانع افزایش بیشتر نماگر بازار سهام شدند.

شاخص‌های اصلی بازار سرمایه هم روزی منفی را پشت‌سر گذاشتند؛ به‌طوری که شاخص قیمت (وزنی ــ ارزشی) 4869واحد، کل (هم‌وزن) 5869واحد، قیمت (هم‌وزن) 3778واحد، آزاد شناور 26193واحد و شاخص‌های‌‌‌ بازار اول و دوم به ترتیب 15644 و 31288 واحد افت کردند.

بر اساس این گزارش، در بازارهای فرابورس ایران هم با معامله یک میلیارد و 246میلیون ورقه به‌ارزش 10هزار و 47میلیارد تومان در 133هزار نوبت، شاخص فرابورس (آیفکس) 17واحد رشد کرد و در ارتفاع 17هزار و 790واحد قرار گرفت.

در این بازار هم امروز بیشترین اثر منفی بر شاخص فرابورس به نام نمادهای معاملاتی هلدینگ صنایع معدنی خاورمیانه، بیمه پاسارگاد و شیر پاستوریزه پگاه گیلان شد و در مقابل شرکت‌های پتروشیمی زاگرس، سنگ آهن گهر زمین و ذوب آهن اصفهان بیشترین اثر مثبت را بر این شاخص به نام خود ثبت کردند.

شایان ذکر است حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه امروز هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت: ما همسان‌سازی حقوق بازنشستگان، افزایش حقوق کارمندان و آزادسازی 60درصد سهام عدالت را در همین دوران کرونا انجام دادیم. ما بازار سرمایه را تقویت کردیم و هم‌اکنون 15 میلیون نفر در آن حضور دارند و فعال هستند و چنین بازار سرمایه‌ای نداشتیم و الان با این‌قدرت برای بسیاری از پروژه‌های مهم به میدان آمده است. البته فراز و نشیب هم دارد و دولت همیشه باید یاری کند و دولت در بازار سرمایه مداخله نمی‌کند و بازار آزاد است و دیروز هم تصمیمی برای کمک به بازار سرمایه اتخاذ کردیم.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید