تغییر پارادایم اقتصاد ایران با ارز دیجیتال بانک مرکزی ممکن یا غیرممکن؟

9

ارز دیجیتال بانک مرکزی ایران میتواند همچنان ریال دیجیتال باشد اما تنها درمقیاس ریال طلایی شکل بگیرد. پولی که به ازای معادل ارزش طلایی قید شده روی آن به ازای آن معادل نرخ تبدیل لحظه ای ریال (و نه طلای فیزیکی) ‌تعلق میگیرد. هدف اصلی چنین ارزی، حفظ سرمایه ی شهروندان ‌والبته ابزار پرداخت می باشد.

محمدحسن ذیبخش اظهار دشت: با توجه به اینکه در ایام محرم قرار داریم و تقاضای سفر زوار به عتبات عالیات وجود دارد، یکسری آژانس‌های مسافرتی به بهانه اینکه ویزا برای مسافر درفرودگاه‌های نجف و بغداد تهیه می‌کنند، بلیت هواپیما را اینجا می‌فروشند و مسافر زمانی که به فرودگاه نجف یا بغداد وارد می‌شود، سرگردان می‌ماند چون هیچ ویزایی در کار نیست و شرایط سختی برای مسافران ایجاد می‌شود.

وی ادامه داد: سازمان هواپیمایی کشوری با آژانس‌های متخلف در این حوزه حتما برخورد می‌کند، اما ضرورت دارد رسانه‌ها نیز در این باره اطلاع‌رسانی به مردم داشته باشند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تأکید کرد: مسافران عراق و زوار باید حتماً ویزای عراق را در داخل ایران بگیرند و از اصالت ویزا نیز مطمئن شوند، چون ویزای تقلبی زیاد شده است، بنابراین باید از مراجع معتبر استعلام بگیرند.

ذیبخش اظهار کرد: مسافران عراق حتما با کنسول‌گری عراق هماهنگ کنند، تأییدیه‌‌های لازم را بگیرند و پس از آن به عراق سفر کنند تا در فرودگاه‌های نجف و بغداد با مشکل تقلبی بودن ویزا و نداشن ویزا برخورد نکنند.

وی گفت: زوار حتما در ایران ویزا بگیرند و تأییدیه آن را نیز اخذ کنند، زیرا هیچ ویزایی در فرودگاه‌های نجف و بغداد برای مسافران صادر نمی‌شود.

وی ادامه داد: فقط شرکت هواپیمایی العراقیه اینجا بلیت می‌فروشد و در بغداد و نجف برگه الکفیل می‌دهد که همان ویزای یک هفته‌ای محسوب می‌شود، اما شرکت‌های هواپیمای دیگر هیچ‌گونه ویزایی نمی‌توانند در کشور عراق برای مسافران بگیرند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید