بومی‌سازی جرثقیل‌ چیدمان کانتینر در فرآیند اجرا‌

8

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ‌بومی‌سازی جرثقیل مخصوص چیدمان کانتینر در فرآیند اجرا قرار گرفت، گفت: ترمینال‌اپراتورهای بندری به زودی از واردات تجهیزات استراتژیک بندری بی نیاز خواهند شد.

محمد راستاد در آیین تقدیر از دستگاه‌های برتر در زمینه استفاده از مصوبه تولید بار اول اقلام راهبردی کشور که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهور برگزار شد، بیان‌ کرد: با تایید و نهایی شدن ۵ پروژه تولید اول بار سازمان بنادر در ستاد مربوطه، ساخت جرثقیل ریچ‌استاکر در فرآیند اجرا قرار گرفت که پروژه مهمی محسوب می‌شود‌.

وی گفت: جرثقیل ریچ‌استاکر برای چیدمان کانتینر در بنادر کاربرد اختصاصی دارد و با ساخت و تأمین این جرثقیل، ترمینال ‌اپراتورهای بندری از واردات بی‌نیاز می‌شوند.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به طرح توسعه بندر شهید رجایی، به عنوان بزرگ‌ترین بندر بازرگانی کشور، از به کارگیری ظرفیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان در طرح‌های توسعه‌ای بندر به ویژه در اسکله نفتی خبر داد.

راستاد بیان کرد: گام مهم بعدی سازمان بنادر، ساخت و تأمین جرثقیل گنتری‌کرین است که با ساخت این جرثقیل، بخش بندری کشور از وابستگی به واردات در این حوزه بی‌نیاز خواهد شد.

مدیرعامل سازمان بنادر و دریانوردی با مطلوب و کارآمد خواندن مصوبه تولید بار اول اقلام راهبردی و خلاقانه، گفت: با ابلاغ این مصوبه و در پی رویکرد حمایتی سازمان بنادر در پشتیبانی و استفاده از ظرفیت‌های تولید تجهیزات در داخل، بخش عمده‌ای از دغدغه‌های جامعه دریایی کشور برای تأمین تجهیزات بندری و دریایی مرتفع شد.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید