ایجاد ۲۵هزار فرصت شغلی در سال جاری با طرح‌های جدید

7

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی از ایجاد ۲۵ هزار فرصت شغلی با اجرای طرح‌های جدید معدنی در کشور خبر داد.

در رابطه با ایجاد فرصت‌های شغلی جدید در کشور و اشتغال‌زایی برای نیروی کار جوان، امیر خرمی‌شاد، معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه معادن و صنایع معدنی گفت: تعداد طرح‌های معدنی افتتاح شده و آماده افتتاح در سال جاری ۳۰ طرح است که اشتغال مستقیم برای پنج هزار و ۴۳۸ نفر و اشتغال غیر مستقیم را برای بیش از ۲۰ هزار نفر فراهم کرده است.

معاون برنامه‌ریزی و توانمندسازی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران با بیان اینکه ارزش این طرح‌ها معادل ۳ میلیارد و ۶۳۸ میلیون دلار است، افزود: از جمله طرح‌های تاثیرگذاری که از ابتدای سال تاکنون راه اندازی شده‌اند می‌توان به طرح‌های جدید مجتمع معدنی سنگان شامل گندله سازی ۲.۵ میلیون تنی و کنسانتره ۵ میلیون تنی سنگ آهن فولاد سنگان اشاره کرد.

وی گفت: علاوه بر این در بخش مس، طرح‌های توسعه ذوب خاتون آباد شامل طرح ۱۲۰ هزار تنی آند، طرح اسید سولفوریک ۶۰۰ هزار تنی، انبار کنسانتره ۶۰ هزار تنی و کارخانه اکسیژن به ظرفیت (روزانه) ۴۴۰ تن در سال جاری راه‌اندازی شده‌اند.

علت جایگزینی نماد HR با نمادهای پیشین در بورس کالا
وی افزود: راه‌اندازی قطعه نخست خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی (گل گهر سیرجان) به ظرفیت روزانه ۲۰۰ هزار متر مکعب و به طول ۳۰۳ کیلومتر از دیگر طرح‌های افتتاح شده امسال است. علاوه بر این، نخستین اسکله بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان که به عنوان طرح زیرساختی ایمیدرو برای حمل و بارگیری کالا‌های مورد نیاز منطقه ویژه لامِرد به ویژه آلومینیوم جنوب به شمار می‌آید نیز در شمار طرح‌های افتتاح شده سال جاری است.

معاون برنامه ریزی و توانمندسازی ایمیدرو گفت: مرحله نخست طرح سالکو (آلومینیوم جنوب) که در زمستان سال گذشته به تولید رسیده و آماده افتتاح شده بود، در اردیبهشت سال جاری افتتاح شد، از این رو در شمار طرح‌های افتتاحی سال ۹۹ جای گرفت.

خرمی شاد اضافه کرد: در صورت مهیا شدن شرایط لازم، امکان بهره برداری از ۸ طرح جدید دیگر نیز در ماه اسفند وجود دارد که از ارزشی معادل ۵۷۰ میلیون دلار برخوردارند و با راه اندازی این تعداد طرح ۴۱۱ شغل مستقیم و ۲۹۹۰ فرصت شغلی غیر مستقیم در بخش معدن و صنایع معدنی کشور ایجاد می‌شود.

 

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید