انتظار می‌رفت دولت‌های قبل هم مانند دولت فعلی در حوادث غیرمترقبه پای کار باشند

1

یک نماینده مجلس با اشاره به سرعت عمل خوب دولت در امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل، گفت: در سیل سال 98 برخی مسئولان وقت به جای حضور در صحنه، در مسافرت به سر می‌بردند.

غلامحسین رضوانی نماینده مردم تهران، ری و شمیرانات در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سرعت عمل دولت در امدادرسانی به آسیب دیدگان سیل اخیر منطقه امام زاده داوود ، گفت: دولت مردمی، باید اینگونه باشد که الحمدلله هم شاهد هستیم در همین مسیر حرکت می کند.

وی با بیان اینکه شاهد بودیم مسئولین تراز اول خصوصا وزیر کشور با فوریت در صحنه حادثه حاضر می شود، انرژی می‌گذارد و تمام وقت در اینگونه موارد حضور دارد، تصریح کرد: از همه دولت ها توقع داریم که اینگونه برخورد کنند ولی متاسفانه شاهد هستیم گاهی کمتر به این مسائل توجه شده است.

رضوانی تصریح کرد: الحمدلله در این دولت، رئیس جمهور و برخی وزرا از جمله وزیر کشور به اندازه کافی در این حوادث نقش فعالی دارند و با تمام توان در صحنه حاضر می شوند که به سهم خود به عنوان نماینده مردم در مجلس از آنها تشکر می کنم.

نماینده مردم تهران با اشاره به اهمیت حضور میدانی مسئولان در صحنه حادثه افزود: معمولا در حوادثی که پیش می آید وقتی مسئولی حضور داشته باشد عوامل با آرامش و اطمینان بیشتری به وظایفشان عمل می کنند، چرا که در حوادث نیاز به تصمیم گیری فوری است.

رضوانی تصریح کرد: مثلا اگر آتش نشان ها نیاز به دسترسی فوری داشته باشند باید کسی باشد که به آنها دلگرمی بدهد؛ تا اگر لازم شد دیواری را خراب کنند و… وقتی که مسئول سطح بالایی حضور داشته باشد معمولا کسانی که در صحنه بیشترین نقش را ایفا برعهده دارند با دلگرمی و قوت روحی خیلی بالایی کار را دنبال می کنند.

وی با مثبت ارزیابی کردن اقدامات دولت در این گونه حوادث گفت: در این دولت مسئولین در زمینه حوادث غیرمترقبه نسبت به دولت های قبل بهتر عمل کردند.

رضوانی در مورد عملکرد شهرداری تهران در این حادثه هم تصریح کرد: قاعدتا در مواردی که سانحه رخ داده نزدیک به شهر تهران است، شهرداری تهران باتوجه به اینکه خوشبختانه امکانات خوبی دارد باید بیشترین نقش را ایفا کند که البته حضور این عزیزان شایسته قدردانی است.

وی با اشاره به سیل های سال 98 و اینکه مسئولان وقت به جای حضور در صحنه، در مسافرت به سر می‌بردند، گفت: این مساله دو بعد دارد؛ اینکه ما وظیفه داریم از مسئولین وظیفه شناس قدردانی کنیم بحث دیگری است، مسئولین شرعا و قانونا باید در اینگونه موارد با تمام انرژی حضور داشته باشند؛ خوشبختانه مردم هم به خوبی کسانی را که همراهشان هستند، از جنس آنان‌اند و دردشان را دارند می شناسند و از دیگران متمایز می‌دانند. 

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با نامطلوب دانستن اقدامات مسئولان وقت در سیل سال 98 اظهار داشت: یا کسی نباید مسئولیت بپذیرد یا باید تمام وقت باید در خدمت مردم باشد اگر مسئولی در شرایط بحرانی حضور نداشته باشد حداقل می توان گفت مسئولیت نشناس است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید