افزایش 10 هزار و 100 واحدی شاخص بورس تهران

5

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات  با رشد 10 هزار و 100 واحد روبه‌رو شد.

این روزها رونق به بازر سرمایه برگشته است و امروز هم از ابتدای معاملات، شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران با افزایش 10 هزار و 100 واحد به رقم یک‌میلیون و 417 هزار و 862 واحد رسید. همچنین شاخص کل با معیار هم‌وزن امروز 3 هزار و 536 واحد رشد کرده و به رقم 407 هزار و 791 واحد رسید. ارزش بازار در بورس تهران به بیش از 5 میلیون و 699 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در بورس تهران بیش از 7.4 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 751 هزار فقره معامله و به ارزش 5 هزار و 522 میلیارد تومان معامله کردند.

امروز همه شاخص‌های بورس سبز بودند، به گونه‌ای که شاخص کل بورس و شاخص قیمت با معیار وزنی ارزشی 72 صدم درصد رشد کردند.

همچنین شاخص کل و شاخص قیمت با معیار هم‌وزن 87 صدم درصد افزایش یافتند.

شاخص آزاد شناور 77 درصد رشد کرد.

شاخص بازار اول بورس 64 صدم درصد افزایش یافت.

شاخص بازار دوم بورس 81 صدم درصد افزایش یافت.

امروز نمادهای فولادمبارکه، پتروشیمی خلیج فارس، مپنا، گل‌گهر، پالایش نفت اصفهان، پتروشیمی نوری و پالایش نفت تبریز به ترتیب بیشترین اثر افزایشی در شاخص بورس تهران را داشته‌اند.

امروز نمادهای پرتراکنش در بورس تهران شامل سپید ماکیان، سرمایه‌گذاری تأمین اجتماعی،‌‌دارویی برکت، فولاد مبارکه، مدیریت ارزش صندوق بازنشستگی کشوری، پالایش نفت اصفهان و ملی مس ایران بوده‌اند.

به گزارش فارس، امروز در فرابورس ایران هم شاخص کل با رشد 67 واحد به رقم 20 هزار و 308 واحد رسید.

ارزش بازار اول و دوم فرابورس ایران به بیش یک میلیون و 109 هزار میلیارد تومان رسید.

معامله‌گران امروز در فرابورس بیش از 3.2 میلیارد سهام حق‌تقدم و اوراق مالی در قالب 396 هزار نوبت معامله و به ارزش 5 هزار و 90 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

با درنظر گرفتن ارزش معاملات امروز بورس، معامله‌گران امروز در دو بازار بورس و فرابورس بیش از 10 هزار و 612 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

امروز نمادهای آریا ساسول، فرابورس، پالایش نفت شیراز، هلدینگ سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و پالایش نفت لاوان به ترتیب بیشترین اثر تقویتی در شاخص فرابورس را داشتند و نمادهای پتروشیمی زاگرس و سنگ‌آهن گوهرزمین بیشترین اثر کاهشی در شاخص فرابورس را داشته‌اند.

نمادهای پرتراکنش در فرابورس شامل بانک دی، سرمایه‌گذاری هامون صبا، توسعه و عمران استان کرمان، تهیه غذای دناآفرین فدک، محصولات کاغذی لطیف و گسترش صنایع روی ایرانیان و توسعه سرب و روی ایرانیان بوده‌اند.

 با توجه به رشد دوباره بازار سرمایه لازم است سرمایه‌گذاران حقیقی دقت داشته باشند که اولاً سرمایه‌گذاری در بورس در یک چشم‌انداز بلندمدت حداقل یکساله و از محل پس‌انداز صورت گیرد، ثانیاً در انتخاب ترکیب سهام و پرتفوی خریداری شده، به گونه‌ای عمل کنند که کمترین ریسک و بیشترین بازدهی را به همراه داشته باشد.


وضعیت امروز صندوق پالایش یکم

در حالی که اوایل شهریور سال گذشته واحدهای صندوق پالایش یکم به مردم به نرخ 10 هزار تومان فروخته شد، امروز هرواحد آن با 7042 تومان معامله می‌شود که هنوز با 30 درصد زیان همراه است. دولت بارها قول داده بود زیان خریداران پالایشی را جبران کند که هنوز این وعده محقق نشده است.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید