افزایش مشارکت مردم در تولید با بروزرسانی قانون بازار سرمایه

1

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: برای شراکت مردم در تولید، باید قوانین بازار سرمایه و بورس بروزرسانی شود.

لطف‌الله سیاهکلی  با بیان اینکه برای حمایت از تولید، باید مردم را از مراجعه به بانک دور کنیم تا به بورس مراجعه کنند، اظهار داشت: پیش نیاز چنین امری، به روز رسانی قوانین بازار و تزریق اعتماد به بورس است.

وی با بیان اینکه اصلاح قانون بورس در راستای جلوگیری از تخلفات، یک ضرورت مهم است، گفت: قانون همیشه دو سر دارد، یک سر اصلاح امور و روان کردن مسائل و یکسر هم این است ، اگر نقص داشته باشد، مورد سواستفاده اهل فن قرار می‌گیرد. اگر قانون از جامعیت بالایی برخوردار باشد و کار کارشناسی برروی آن صورت گرفته باشد و زوایای سواستفاده از قانون را ببینند، مسائل را حل و فصل می کند و گرفتاری ها را حل می کند. امیدواریم قانون بازار سرمایه نیز با همین جامعیت اصلاح شود.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس بیان کرد: ما باید مدافع مردم باشیم، اگر می‌خواهیم تولید حمایت شود، باید مردم را از مراجعه به بانک دور کنیم که به بورس مراجعه کنند و بورس آنچه را که می‌گیرد، در تولید سرمایه‌گذاری کند. اگر بورس پول مردم را به تولید ببرد، ما می توانیم چرخه اقتصادی را اصلاح کنیم.

وی در پایان بر حمایت بازار سرمایه از سهامداران خرد تاکید کرد و گفت: هنر بورس به اعداد و ارقام درشت نیست،  بلکه مردم با اعداد و ارقام کوچکتر وقتی در  کنار یکدیگر جمع می‌شوند می‌توانند بهره وری بورس و تولید در کشور را بالا ببرند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید