افزایش قیمت ارز بهای سکه و طلا را صعودی کرد

14

محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلا گفت: در هفته جاری نخر دلار با ۱۰۰۰ تومان افزایش مواجه شد و همین عامل باعث افزایش بهیا سکه و طلا در بازار داخلی شد.

محمد کشتی آرای، کارشناس بازار سکه و طلادر خصوص وضعیت امروز بازار طلای کشور گفت: قیمت هر اونس طلا بهطور متوسط طی هفته گذشته ۶ دلار کاهش پیدا کرد و به امروز به یک هزار و ۷۷۶ دلار رسید. در هفته جاری نخر دلار با ۱۰۰۰ تومان افزایش مواجه شد و همین عامل باعث افزایش بهیا سکه و طلا در بازار داخلی شد. قیمت هر اونس نقره هم ۲۶ دلار و ۳۵ سنت است.

کارشناس بازار سکه و طلا افزود: در بازار امروز سکه طرح قدیم با قیمت ۱۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۸۸۰ هزار تومان و نیم سکه هم باقیمت ۵ میلیون و ۸۰۰ تومان داد و ستد شد. ربع سکه هم با قیمت ۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان و سکه‌های یک گرمی هم با قیمت ۲ میلیون و ۳۰۰ هزار تومان خرید و فروش شد.

کشتی آرای گفت: هر مثقال طلای آب شده ۱۷ عیار با قیمت ۴ میلیون و ۶۴۰ هزار تومان و یک گرم طلای ۱۸ عیار هم با قیمت یک میلیون و ۷۱ هزار و ۱۰۰ تومان معامله شد.

او در ادامه افزود: یک گرم طلای ۲۰ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۱۹۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۱ عیار با ۱ میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، یک گرم طلای ۲۲ عیار با ۱ میلیون و ۳۰۹ هزار تومان و یک گرم طلای ۲۴ عیار با قیمت ۱ میلیون و ۴۲۸ هزار تومان قیمت‌گذاری شد.

این فعال بازار طلای و جواهر کشور گفت: حباب سکه در حال حاضر به ۳۵۰ هزار تومان رسید. نرخ دلار در بازار آزاد ۲۵ هزار و ۲۶۰ تومان است.

 

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید