ارزش سهام عدالت

0

ارزش سهام عدالت امروز نیز با افت شاخص بورس کاهش یافت. قیمت‌ این سبد سهام امروز افت 1.6 درصدی را ثبت کرد.

قیمت سهام عدالت 532 هزار تومانی امروز حدود 190 هزار تومان کاهش یافت و به 11 میلیون و 700 هزار تومان افت کرد.

قیمت سهام عدالت از ابتدای سال 1400 در مسیر کاهشی قرار گرفته و تنها در معدود روزها افزایش یافته است. به طوریکه قیمت سهام عدالت 532 هزار تومانی از ابتدای سال ببیش از یک میلیون و 900 هزار تومان معادل بیش از 14 درصد کاهش یافته است.

ارزش 60 درصد آزادشده و قابل معامله سبد سهام عدالت 532 هزار تومان نیز امروز به مرز 7 میلیون تومان رسید.

در این میان اما قیمت سهام عدالت یک میلیون تومانی نیز حدود 360 هزار تومان کاهش یافت و ارزش این سبد سهام به مرز 22 میلیون تومان افت کرد. ارزش 60 درصد آزادشده این سبد سهام نیز حدود 13 میلیون و 200 هزار تومان است.

 

مهمترین اخبار سهام عدالت

آزادسازی 40 درصد باقی مانده سهام عدالت: حسین فهیمی، رئیس شرکت سرمایه‌گذاری مرکزی گفته است، به دلیل شرایط بازار فعلا امکان فروش سهام عدالت وجود ندارد. از این رو بحث آزادسازی باقی مانده این سبد سهام نیز فعلا مسکوت می‌ماند.

سود سهام عدالت کی واریز می‌شود؟ 50 درصد از سود سهام عدالت سال 98 هنوز واریز نشده است. قرار بود این مبلغ تا پایان ماه رمضان واریز شود، اما حال فهیمی می‌گوید از 36 شرکت بورسی سبد سهام عدالت هنوز 5 شرکت سود خود را به حساب این شرکت واریز نکرده‌اند.

انتخابات سهام عدالت بار دیگر به تعویق خواهد افتاد؟ در این میان در حالی که به موعد برگزاری انتخابات شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی نزدیک می‌شویم و برخی از این شرکت‌ها نیز با برگزاری مجمع به پیشواز انتخابات رفته‌اند، اما برخی منتقدان بر این باورند که انتقادات به شیوه برگزاری این انتخابات هنوز پا برجاست، از این رو برگزاری این انتخابات غیرقانونی است و ممکن است برای بار دوم به تعویق افتد. پیش از این قرار بود در اسفند گذشته انتخابات تعیین اعضای هیئت مدیره شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی برگزار شود. اما برخی انتقادات از جمله الزام به سجامی بودن، ناعادلانه بودن انتخابات به دلیل الکترونیکی بودن و احتمال سلطه دولت بر این شرکت‌ها موجب شد که این انتخابات به تعویق افتد.

تغییرات ارزش سهام عدالت 532 هزار تومانی

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید