ارائه طرح تخصیص اعتبار برای کمک به بورس در مجلس

5

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت : دولت باید به بهبود وضعیت بورس کمک و به تعهداتش در این زمینه عمل کند و ما نیز در مجلس طرحی برای تخصیص اعتبار به من

حجت الاسلام سید کاظم موسوی نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس  اظهار داشت: هشت ماه است که بورس وضعیت مناسبی ندارد و سهامداران خرد متحمل ضرر و زیان‌های زیادی شده‌اند.

وی افزود: دولت پذیرفته و متعهد شده که زیرساخت‌های لازم را برای بهبود وضعیت بورس فراهم آورد و ضرورت دارد، تا به این تعهد خود عمل کند.

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: دولت باید برای بهبود وضعیت بورس و خروج آن از وضعیت فعلی یک ردیف اعتباری از بانک مرکزی برای این منظور تخصیص دهد.

موسوی ادامه داد البته این تخصیص اعتبار نیازمند مصوبه مجلس است و دولت باید لایحه آن را به مجلس تقدیم کند و ما نیز همراهی کافی با دولت برای تصویب لایحه مربوط به این موضوع را خواهیم داشت.

وی افزود: چنانچه دولت برای تخصیص اعتبار از بانک مرکزی برای بهبود وضعیت بورس اقدامی نکند و به مجلس لایحه ندهد، ما خودمان در مجلس طرحی را در این باره تهیه خواهیم کرد و به تصویب خواهیم رساند.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: ما حامی همه سهامداران به ویژه سهامداران خرد در بورس هستیم و با تمام توان از حقوق آنها دفاع خواهیم کرد و اجازه نخواهیم داد که وضعیت فعلی در بورس ادامه پیدا کند.

موسوی خاطرنشان کرد: البته همان طور که اشاره کردم دولت نیز برای بهبود وضعیت بورس تعهداتی را پذیرفته تا زیرساخت‌های لازم را برای بهبود بازار بورس فراهم آورد که ضروری است به تعهدات خود در این باره عمل کند.

ترک پاسخ

لطفا نظر خود را وارد کنید
لطفا نام خود را اینجا وارد کنید